Advent v mateřské a...

Vánoce, Vánoce, přicházejí, zpívejme přátele…

Jak probíhají přípravy, na každoroční největší svátek v naší mateřince? Pojďme se spolu podívat na celý průběh.

Adventní kalendář v MONTE třídě!

S blížícími se Vánocemi, postupně zapalujeme svíčky i na našem adventním věnci. Na tabuli máme adventní kalendář a na každý den speciální vánoční úkol. Například vybrat si číslo a přiřadit k němu příslušný počet žetonů. Učíme se tedy i v období adventu a pomalu se šup šup připravujeme na Vánoce.

advent ve školičce

Vánoce ve školičce přicházejí

Chumelí se, chumelí, maminka jde pro jmelí.
A tatínek pro ovoce, už se těším na Vánoce.
A kdy budou? Hnedle, hnedle.
V předsíni už stojí jedle.

Jen co odešel Mikuláš, začali jsme se věnovat vánočním svátkům. Bavili jsme se o vánočních tradicích, o jmelí, které prý zavěšené přináší do domu štěstí a lásku.

Říká se, že moc jmelí je umocněna, pokud je darované. Štěstí zajišťuje množství bobulek => čím je jich více, tím více štěstí má obdarovaný v příštím roce. Učíme se a zpíváme různé koledy, zdobili jsme stromeček, vyráběli jsme ozdoby, vánoční přání a dárečky pro rodiče … a samozřejmě se nemůžeme dočkat, kdy už to všechno vyvrcholí a budeme doma spolu s rodiči netrpělivě čekat, až k nám přijde Ježíšek.

skolka v ostrave advent

Přípravy na základní škole

Pečení, zdobení, zkoušení, jednotuše to u nás v poslední době vypadalo, jako v uměleckém ateliéru. Zkoušeli jsme různé techniky, materiály i barvy, nejen na zimní výzdobu. Vyráběli dokonce betlém a vánoční baňky, však koukněte sami. A dárečky? Ty byly taky!

 

 

Besídky ve školce

„Maminko, tatínku, zastav se chvilinku v tom předvánočním shonu“….tak zněla pozvánka na vánoční besídky v naší školce.

Celá školka dýchala vánoční atmosférou. Vánoce jsou přece ten nejkrásnější čas a důvod k setkání a obdarovávání. Naše děti si pro své rodiče společně s paní učitelkami připravily dárek v podobě vánoční besídky. A tak se zpívalo, tleskalo a tančilo….Ve třídě Monte dokonce i anglicky a zapojili se i rodiče.

V obou třídách maminky utíraly slzičky dojetí a tatínkové se dmuli hrdostí. Děkujeme paní učitelky za vaši práci.

vanoce skolicka ostrava

 

Může vás zajímat


  • VŠE PODSTATNÉ ZA 5 MINUT!

    Jste tady poprvé? Paráda! Připravili jsme pro Vás mikrostránku, která odhalí vše podstatné o naší škole a školce během 5ti minut. Získáte tak informace: jak k dětem a výchově přistupujeme co budou vaše děti umět jak to u nás probíhá nebo co si o nás myslí naši rodiče Až se s námi seznámíte, vrátíte se […]

    Více informací
  • Chcete prohlídku?

    Chcete prohlídku? Nemusíte čekat na DOD! Stokrát slyšet, jednou vidět! Příjdte i Vy se přesvědčit, že to s výchovou a vzděláním Vašich dětí vážně umíme. Nesídlíme sice v Karolíně, ani nemáme zlaté fasády či kliky, ale máme nejlepší učitele. V kvalitě našich lidí neznáme kompromis, a na tom si stojíme! Budeme se těšit na Vaši […]

    Více informací

Nejnovější videa

Všechna videa