Úspěšně jsme pasovali...

Konec školního není jen významný pro školáky, kteří dostanou vysvědčení, ale také pro předškoláky.

Jak jsme pasovali předškoláky?

Předškoláci z naší školky měli včera svůj velký den a byli pasováni na školáky.

Vždyť 1. září usednou do školních lavic a už se neuvidí s kamarády ze školky a s paní učitelkami, co měli tak rádi. A že to byla velká a netradiční slavnost v Montessori duchu. Jen se podívejte. Chtěli jsme, aby se i rodiče přesvědčili, co jejich děti umí, než půjdou do školy, a tak jsme je postavili do role učitelů. Společně s dětmi obcházeli stanoviště, na kterých byly připraveny úkoly z toho, co se děti ve školce naučily. Za každý splněný úkol pak děti dostaly razítko.

Pasování předškoláků Mateřská a základní škola MONTE Ostrava

Že děti školily rodiče?

A víte jak to dopadlo? Nakonec děti učily rodiče, protože znalosti, které měly z „Velkého příběhu“ o kontinentech, živočiších, vesmíru aj. leckterý rodič už zapomněl. Za zvuku fanfár pak byly děti pasovány, převzaly si dárečky a nechybělo ani slavnostní krájení dortu a slzičky paní učitelek, kterým se po dětech stýskat. Tak ať se vám ve škole líbí „školáci“.

Velký příběh pasování předškoláků Montessori

pasování-předškoláků-zahrada

 

Může vás zajímat:

Den v naší Montessori školce 

Jak vypadal den našich dětí na „Mauglího stezce“?

Angličtina ve školce

 


  • VŠE PODSTATNÉ ZA 5 MINUT!

    Jste tady poprvé? Paráda! Připravili jsme pro Vás mikrostránku, která odhalí vše podstatné o naší škole a školce během 5ti minut. Získáte tak informace: jak k dětem a výchově přistupujeme co budou vaše děti umět jak to u nás probíhá nebo co si o nás myslí naši rodiče Až se s námi seznámíte, vrátíte se […]

    Více informací
  • Chcete prohlídku?

    Chcete prohlídku? Nemusíte čekat na DOD! Stokrát slyšet, jednou vidět! Příjdte i Vy se přesvědčit, že to s výchovou a vzděláním Vašich dětí vážně umíme. Nesídlíme sice v Karolíně, ani nemáme zlaté fasády či kliky, ale máme nejlepší učitele. V kvalitě našich lidí neznáme kompromis, a na tom si stojíme! Budeme se těšit na Vaši […]

    Více informací

Nejnovější videa

Všechna videa